Moodul 1: E-õppe rakendamine: valdkonnad, sektorid, kavandamine ja kvaliteet

Moodul annab ülevaate sellest, milline on ükskõik kui mahuka e-õppe projekti (õppekava, kursuse, mooduli) väljatöötamine ja teostamine.  
lugemismaterjal_1.pdf
File Size: 192 kb
File Type: pdf
Download File

Esimene tegevus on arutelu, mille aluseks on kokkuvõte mitmetest lugemismaterjalidest valdkondade kohta, kus e-õpet praegu rakendatakse, erinevate õpidisaini meetodite kohta ja e-õppe projekti väljatöötamisel arvesse võetavate oluliste kvaliteedinäitajate kohta.

Õppijad on oodatud arutlema e-õppe projektide teostamise lihtsuse üle mainitud valdkondades, tooma välja võimalikke raskusi ja vastasseisu ning sotsiaalseid ja kultuurilisi muutusi, mida e-õpe võib organisatsioonis või institutsioonis esile kutsuda. Lugemise eesmärgiks on tekitada või teravdada arusaamist sellest, kui olulised on loodava e-kursuse kontseptuaalse, metodoloogilise ja tehnoloogilise lähenemise õige valiku seisukohast valdkonnad või kontekstid, milles e-õpet hakatakse läbi viima.

Ühtlasi tutvuvad õppijad mitmesuguste Web 2.0 vahenditega. Kursusel osalejad võivad esitatud loendit täiendada. Tulemused esimesest kokkupuutest Web 2.0 vahenditega võib korrastada ja esitada Moodle'i sõnastikus või Moodle'i vikis. Juhul kui soovite kasutada mõnda teist keskkonda, võite valida mõne teise viki (nt http://www.wetpaint.com), blogi või sarnase veebipõhise rakenduse, mis võimaldab teil tulemusi (märksõnu või hüperlinke) mugavalt kategoriseerida.

Teine tegevus on juhtumiuuringul põhinev rollimäng. Osalejad hakkavad töötama õpidisaineritena, kelle ülesandeks on esitada ettekanne e-õppe projekti teostamise võimaluste kohta reaalses õppekontekstis. Nad peavad situatsiooni analüüsima ja tegema konkreetseid ettepanekuid selle kohta, milline oleks nende teostatav projekt. Käsitletavad punktid on: projekti üldine eesmärk, kasutatavad (Web 2.0)
vahendid, õpetamise ja õppimise vorm, meetodid, õppijate toetamise meetodid, tegevuse seire ning kvaliteedi tagamise põhistrateegiad.

Nende tegevuste eesmärgiks on e-õppe projekti väljatöötamist mõjutavate tegurite analüüs ja parem mõistmine, mis on parimate võimalike tulemuste saavutamiseks tehtavate otsuste oluliseks aluseks.

Kolmanda tegevusena hakkavad osalejad SWOT-tabeli põhjal esitatud ettekandeid analüüsima. Selle arutelu tulemusel võidakse esitatud ettekannete esialgsed versioonid lõplikult heaks kiita või neid täiustada.
Lugemismaterjal SWOT-analüüsi kohta on aadressil - http://en.wikipedia.org/wiki/SWOT_analysis